Skauci Europy w Rawie Mazowieckiej
Home Aktualności
aktualności
II Otwarte warsztaty PDF Drukuj Email
Wpisany przez Ewa Kalinowska   
środa, 24 lutego 2010 17:02

Kolejne warsztaty odbyły się 15 lutego, poniedziałek, o godz.10.00 w holu przy bibliotece dziecięcej. Tak jak w poprzednich warsztatach wskazówek i pomocy klejącym balony udzielali młodzi wędrownicy z kręgu Św.Pawła od Krzyża SHK ”Zawisza” FSE.

 
I Otwarte Warsztaty PDF Drukuj Email
Wpisany przez Ewa Kalinowska   
środa, 24 lutego 2010 16:59

W sobotę, 6 lutego 2010roku, odbyły się I otwarte warsztaty z klejenia balonów. Brało w nich udział łącznie 6 załóg. Spotkanie odbyło się na holu przy bibliotece dziecięcej.

 
Zaprosznie - VI Rawska Fiesta Modeli Balonów na Ogrzane Powietrze PDF Drukuj Email

 

Już po raz kolejny skauci z Rawskiego Środowiska Stowarzyszenia Harcerstwa Katolickiego "Zawisza" FSE podejmują się zorganizowania wspaniałej plenerowej imprezy.

6 marca 2010 roku o godz. 11.00 (na terenie Zamku Książąt Mazowieckich w Rawie Mazowieckiej) odbędzie się VI Rawska Fiesta Modeli Balonów na Ogrzane Powietrze.
Impreza z roku na rok cieszy się coraz większym powodzeniem.

Dla wszystkich chętnych (przedział wiekowy 9-17 lat), którzy chcieliby wziąć udział w zawodach zostaną zorganizowane otwarte warsztaty z klejenia balonów:

- 6  lutego 2010, godz.10.00 - sobota - hol przy bibliotece dla dzieci w Rawie Maz.
- 15 lutego 2010, godz.10.00 - poniedziałek - hol przy bibliotece dla dzieci w Rawie Maz.

Na każdą załogę (3-4 osób), będzie czekał na miejscu darmowy model balonu do sklejenia, potrzebne do tego materiały i Zawiszacy gotowi do pomocy.

 
Lot balonem zwycięskiej drużyny PDF Drukuj Email
Wpisany przez Ewa Kalinowska   
niedziela, 05 kwietnia 2009 13:15

Chociaż od V Rawskiej Fiesty Modeli Balonów na Ogrzane Powietrze minął już jakiś czas (odbyła się 28.02.2009), to dopiero w tę sobotę – 4 kwietnia – warunki pogodowe umożliwiły ”odebranie” głównej nagrody.

Zwycięska drużyna, w składzie: Żaneta Fronc, Paula Jastrzębska, Klementyna Kosińska, Katarzyna Segrecka odbyły swój pierwszy w życiu lot prawdziwym balonem. Około godziny 18-tej balon wystartował z terenu przy Zamku Książąt Mazowieckich. Dziewczyny w czasie lotu podziwiły panoramę miasta i jego okolic (Chociw, Matyldów, Sierzchowy,...).

Nagroda ta została ufundowana przez Burmistrza Miasta Rawa Mazowiecka.

galeria zdjęć wykonanych z ziemi

galeria zdjęć wykonanych przez załogę

 
«pierwszapoprzednia123następnaostatnia»

Strona 2 z 3
Joomla themes free

Sponsorzy i instytucje wspierające tegoroczną VI Fiestę Modeli Balonów na Ogrzane Powietrze: